Chainsaw powstał w lipcu 1997 w Bydgoszczy, swoje pierwsze profesjonalne demo „Chainsaw” zespół nagrał w 2000 roku w pilskim "Studio Q" (m.in. Turbo, Aion, None).

W okresie 2000-2002 Chainsaw wystąpił na licznych koncertach u boku między innymi Turbo, Kat, Ceti, Acid Drinkers czy też Hunter.

Przez wiele magazynów m.in. Metal Hammer, Heavy Metal Pages) został uznany największą nadzieją polskiego melodyjnego heavy metalu.

Kolejnym wydawnictwem w historii grupy był album "Electric Wizards" z 2002 (nagrany ponownie w "Studio Q"). W ramach promocji "Elektrycznych Czarodziejów" zespół wystąpił na kilkudziesięciu koncertach, wśród których najbardziej godne odnotowania są udziały w festiwalach Hell Fest (wspólnie z Ancient Rites), Rock Węgorzewo (wspólnie z Hunter, Sweet Nosie), Metalmanii 2004 oraz "Rock Against Terrorism" (wspólnie z Sylvan, Riverside, Corruption). Grupa zagrała także support podczas warszawskiego koncertu zespołu Classic Whitesnake (złożonego z byłych muzyków Black Sabbath oraz Whitesnake).

We wrześniu 2004 pod skrzydłami Empire Records Chainsaw wydał kolejną płytę "The Journey Into The Heart Of Darkness". Po ukazaniu się płyty zespół udał się na dwutygodniową trasę promocyjną po Polsce. W tym samym roku zaliczył również wiele dużych koncertów i festiwali w Polsce jak i za granicą (głównie w Czechach). Wiosna 2006 to kolejna trasa ( z zespołem Totem) i koncerty, między innymi na HunterFest. Pod koniec tego roku muzycy rejestrują trzeci album, po raz drugi nagrany został w Opalenicy w studio Przemysława „Perły” Wejmanna (Guess Why, ex-Acid Drinkers) i wydany w Empire Records. Pod koniec 2006 odbyła się kolejna, bardzo udana trasa, tym razem z samym Paul’em Di’Anno(ex-Iron Maiden), a już w pierwszych miesiącach 2007 trasa z legendą polskiego metalu, zespołem Turbo.

Przełom 2007/2008 roku to komponowanie materiału na studyjny album oraz aranżowanie i rejestracja utworów na „Acoustic Strings Quartet”, akustyczną płytę z gościnnym udziałem kwartetu smyczkowego „Fuerte”, która zostaje wydana w czerwcu tego samego roku nakładem „Oskar Productions”. W tym samym miesiącu w olsztyńskim „Studio X” miała miejsce sesja nagraniowa nowej studyjnej płyty „Evilution”. W jednym z utworów gościnnie udział wzięli Tytus /Acid Drinkers/ oraz Mauser /ex- Vader, UnSun/.

02.08.2008 to data którą zespół zapamięta na długie lata. Jako zwycięzca polskiej edycji Wacken Metal Battle, Chainsaw wystąpił na największym europejskim festiwalu metalowym w niemieckim Wacken, zajmując w światowym finale 2 miejsce, pokonując 14 znakomitych zespołów z całego świata.

W listopadzie 2008 zespół opuszcza basista Marek Jerchewicz, a już 3 tygodnie później w barwach pilarzy debiutuje na scenie Paweł „Kot” Kociszewski, który sprawnie wkomponował się do składu. Od jesieni 2008 do lata 2009 zespół intensywnie koncertował u boku m.in. Vader, Acid Drinkers, TSA, Behemoth, Frontside, Turbo, promując nowy album „Evilution”, którego premiera miała miejsce 15 kwietnia 2009. Chainsaw jako jeden z pierwszych wykonawców w Polsce postanawia umieścić nowy album w sieci za darmo! Współpraca z interia.pl i muzzo.pl okazuje się strzałem dziesiątkę! Przez półtora miesiąca stronę z darmowymi utworami odwiedza ponad 30.000 internautów! „Evilution” można nabyć również m.in. na koncertach w postaci krążka CD. Latem 2009 Chainsaw zostaje zaproszony na wrześniową trasę koncertową Blitzkrieg V u boku Vader, Marduk i Esqarial. Chainsaw dotarł do 15 największych miast w całej Polsce przygotowując naprawdę killerskiego seta i zyskując uznanie fanów! Po powrocie z Blitzkrieg muzycy zaczynają komponować materiał na następcę "Evilution". W lutym 2010 grupa ruszyła w mini trasę koncertową u boku Turbo po czym postanowiła zawiesić działalność na czas nieokreślony...

W listopadzie 2010 Chainsaw zostaje zaproszony przez agencję MA-IN oraz zespół Turbo na 4 grudniowe koncerty związane z obchodami 30 lecia Turbo. Po długich rozmowach, negocjacjach i przemyśleniach postanowliliśmy, że chętnie spotkamy się z Wami i naszymi przyjaciółmi z Turbo na jednej scenie...

Po kilku okazjonalnych koncertach i świetnym przyjęciu przez fanów w lipcu 2011 postanowiliśmy powrócić do gry. Obecnie pełni chęci, weny twórczej i zapału, zaczęliśmy proces tworzenia nowej płyty i oczekujemy propozycji koncertowych...
W czerwcu 2012 roku z zespołem rozstał się jeden z założycieli grupy - Jarek Gajczuk-Zawadzki, a zastąpił go Arek Kaczmarek / L.F.G., ex Indulgence/ współpracujący wcześniej z Chainsaw jako sesyjny muzyk koncertowy. We wrześniu 2012 z okazji XV lecia istnienia zespołu zostało zrealizowane koncertowe DVD które ukazało się w lutym 2013 roku. Wiosna i lato 2013 to intensywne prace nad szóstym albumem studyjnym pt "War of Words" który ujrzy światło dzienne jesienią 2013 roku!

W Listopadzie 2013 ukazała się 6 płyta studyjna Chainsaw "War of Words", a w marcu 2014 w ramach promocji tego wydawnictwa zespół udał się na "Non Stop Rock'n'Roll Tour" wraz z zespołami FRONTSIDE i VIRGIN SNATCH. Po sporym sukcesie i feedbacku na owej trasie zespół planuje kilka plenerowych festiwali do końca roku 2014 oraz rozpoczęcie prac nad nowymi utworami!